top of page
Adar 7258.JPG

אי במטבח

המטבח הוא לב ליבו של הבית, כך טוענים רבים. אנחנו בתדמית מסכימים עם האמירה הזאת ועוזרים לכם להפוך את לב הבית למקום נוח, ביתי וחמים ולהפכו למרכז הפעילות של הבית.

מארחים לפני הארוחה – הרמוניה משפחתית בזמן הבישול

המטבחים הפרטיים, בזמן הבישול ותכנון המנות המרכזיות בארוחה, קשה למצוא מקום נוסף לעוד זוג ידיים באזור המטבח, בין אם ברצונכם להשמיש את המטבח לחברה נוספת או עזרה בזמן הכנת ארוחה למספר רב של משתתפים, אי במטבח הינו הפתרון האולטימטיבי עבורכם.

אי במטבח, נותן פתרון נוסף של שטח אחסון ושטח הכנה נוסף. שטח המוסיף הן לנוחות ההכנות ולעיצוב הפרקטי הכולל של המטבח בנוסף ליכולת להעניק לעצמכם משטח עבודה נוסף וגדול יותר.

מורידים את הכל מהשולחן – אוכלים על האי

אי המטבח עשוי להיות חלק המשלים את עיצוב חדר האוכל ו/או המטבח בנוסף לשימושיו המגוונים לצרכי המטבח ואפשרות לבצע עבודות בישיבה.

במקרים שונים ובאמצעות תכנון נכון של אי המטבח תוכלו לוותר על שולחן האוכל במטבח ולהקליל עוד יותר את עיצוב המטבח.

איי המטבח הופכים לנפוצים יותר ויותר במטבחים המודרניים, וזאת, עם ההבנה שנוחות לא חייבת ולא צריכה לבוא על חשבון העיצוב.

זמן שווה כסף – וגם המקום : אי המטבח הוא משטח רב תכליתי

איי המטבח מתפתחים ומשתנים ונכנסים אל תוך מערכת הצרכים של הלקוח.

זאת ועוד, מפנים לנו עוד מקום לסירים והמחבתות.

איי המטבח החדשים מורכבים משטח דו מפלסי הגבוה לכיוון החדרים הפנימיים בבית והנמוך לכיוון המטבח.

המפלס מתוכנן באופן כזה, אשר מצד אחד מסתיר את ההתרחשויות במטבח ומצד שני משלבים את חלל המטבח אל החללים הממשיכים אותו.

איי המטבח המודרניים תוך התחשבות בייעול והנוחות במטבח יכללו שטחי אחסון נסתרים ולעיתים גם כיריים ו/או ברז מים נוסף.

חוויית צפייה לכל המשפחה – מערכת בידור על אי המטבח

ב-מטבחים יוקרתיים יותר ניתן לראות מערכת בידור כמו מסכי טלויזייה ומערכות שמע המותקנות באמצעות מערכות אינטגראליות כאשר פניהן אל הצד החיצוני של המטבח.

עיצוב זה חוסך קיר בין המטבח לסלון ומאפשר עיצוב קליל ומעניין.

ניתן גם לתכנן את מיקום הטלוויזיה כך שתתאפשר צפייה בטלויזיה בזמן השהות במטבח למי מאיתנו שמעוניין להימנע אכילה בשטח הסלון.

חלוקה צודקת: חלוקה אסטטית של המטבח ויתר חלקי הבית

צורך נוסף עליו עונה אי המטבח, הוא היכולת להפריד את איזור המטבח מיתר חלקי הבית באופן נקי וסינרגטי באמצעות שטח המשרת את שני החללים המטבח והסלון ומגדיר את אזור החלוקה בין שני החללים ועם זאת משתלב עם מערכות הישיבה בחלל המקביל.

טיפ עיצובי: ניתן לעצב את אי המטבח כך שהצד הפונה כלפי המטבח והצד הפונה אל כיוון חדר המגורים יהיו שונים זה מזה ליצירת ייחודיות ובידול בין שני חלקי האי, בכך תוכלו ליצור הפרדה מעניינת בין שטח המטבח לשטח הסלון

טיפ עיצובי עפ"י תורת הפאנג שוואי: עיקרון חשוב בעיצוב המטבחים על פי תורת הפאנג שוואי מדבר על יכולת הצפייה והקשר עם היושבים מול המטבח והאפשרות להזרמה אנרגטית בין המטבח ליתר חלקי הבית, באמצעות עמדת בישול המכוונת כלפי חוץ המטבח.

 

לסיכומם של הדברים: האי החדש עונה על שתי מטרות עיקריות: עוד מקום אחסון משולבים יחידות ומייתר את הצורך בשולחן המטבח, מקום התאספות של כל המשפחה, בישול/עבודה נוסף, תבשיל התעסקות ארוכה יחסית, אפשרות לעבודה בישיבה ואפילו שיחה בזמן הבישול באופן שאינו מפריע ואפילו תורם לפעילות הבישול וההכנות.

 

בעת עיצוב או שדרוג המטבח אצלנו בחברת תדמית, תקבלו טיפים עיצוביים וחיוניים נוספים להפיכת המטבח לחלק מרכזי בבית שיכלול את אזור המפגשים היומי של המשפחה ואזור בישול נוח ויעיל, בהתאמה לעיצוב יתר חלקי הבית.

bottom of page