top of page
Barankin 7794 Real.jpeg

מטבח עם אופי

התאמת גודל המטבח, הפרטים הנכללים בו וסוגי החומרים המרכיבים אותו עצמו באים לידי ביטוי עם הגדרת אופי בעלי הבית וכמות הימצאותם בבית בכלל ובשטח המטבח בפרט.

יכולת הבנה זו והאפשרות להתאים את אופי הנפשות הפועלות במטבח למטבח ותכולתו יעזור לכם לשמר את המטבח לשנים ארוכות ולהפכו לשימושי ונוח עבורכם.

הגודל (במטבח) כן קובע – התאמה לכמות

גודלם של מטבחים מעוצבים וגודל שטחי העבודה, מושפעים במידה רבה מהפעילות המתרחשת בו, ניתן למצוא פתרונות להרחבת שטחי העבודה במטבח גם במטבחים קטנים יחסית. יצירת אי תנועה במקום שולחן המטבח עשוי להיות פתרון מושלם להגדלת מקום העבודה במטבח בצורה נוחה ויעילה.

אי המטבח יכול לתרום להוספת שטחי אחסון לצורכי הבישול המיידי, היכולת להגדיל את שטח הפעילות שלכם במטבח ולשמש אתכם כשולחן אוכל יוקרתי לכל דבר.

אי המטבח בהתאמה לשטח וגודל המטבח מאפשר ביצוע עבודת בישיבה ומסוגל לחסוך עבורכם לכם מקום רב על שטח השיש.

טיפ: אם אתם המבשלים באופן קבוע, מארחים הרבה ופועלים רבות סביב המטבח רצוי שישקיעו פעם אחת בחומרים חזקים יותר במבנה במטבח, בייחוד בתחום השיש, למשפחות ההמלצה היא על שיש מחומרים חזקים יותר כמו גרניט ואבן קיסר, משטחים העמידים בפני חום ותנאי אקלים שונים זאת למניעת החלפת השיש מידי כמה שנים.

------

מנקים מבלי להתאמץ – פתרונות אפקטיביים למטבח נקי

"אני אבשל רק משהו קטן" הינו משפט שכיח במצבי היומיום, אך מבלי שנשים לב, כיור המטבח מתמלא והופך לגדוש ומלא בכל טוב (ולא רק) – כמה זה מוכר לכם?

פתרון שיכול לשמש כאלה שמתכננים לבשל מעט אבל זה לא כל כך מצליח להם הוא הרחבת שטח הכיור והתקנת ברז נשלף להקלה על הניקיון של הכלים.

פתרון זה, טוב במיוחד לאלה בינינו אשר ברשותם מדיח כלים, טוחן אשפה בצמוד לכיור יכול לחסוך לכם זמן רב בעת הניקיון במטבח ולחסוך בצורך לכידת הקורבן שילך לרוקן את הפח המתמלא על גדותיו בזמן שידיכם מלאות וגדושות בעבודות הניקיון.

טיפ נקי: למי שמראה פירור קטן של לכלוך מעלה צמרמורת בגבו מומלץ לאבזר את מטבחו במשטח עבודה (שיש) כהה יחסית כמו אפור ואפילו שחור. משטחי עבודה בעלי צבעים בהירים קולטים כתמים באופן מהיר יותר ומבליטים כל לכלוך באופן משמעותי.

------

למשפחות קטנות יותר או קרייריסטיות, אשר אינן נוטות לארח באופן שכיח ושוטף ותחום הבישול נדחק בדרך כלל לימות סוף השבוע, יכולות לעצב את המטבח מחומרים פחות מאסיביים וחזקים כמו "קוריאן" למשל, העשוי מחומר המאופיין ברגישות לשריטות, חום ותנאי אקלים שונים, אך יכול לעמוד במבחן הזמן בשימוש מועט יחסית, כמו בדוגמא שציינו לעיל.

משפחות כאלה לא ידרשו השקעה יתרה בתכנון חומרי המטבח ויוכלו להתפשר כל חוזר החומר ורגישותו לתנאים השונים.

טיפ מואר במיוחד: באם אתם אנשים עובדים החוזרים הביתה בשעות הערב, מומלץ להשקיע בתאורה נוספת למטבח ועדיין מעוניינים להשקיע בבישול, רצוי להכניס למטבח תאורה נוספת באזורים שונים במטבח, כמו בארונות המזווה ובצמוד למשטח העבודה, פתרונות אלה אשר ימנעו את תופעת ההצללה בשטח המטבח, תופעה הנגרמת בחסות שעות החשיכה, פתרונות כאלה טובים גם לאלה החוזרים בשעות מאוד מאוחרות ולא רוצים להדליק אורות גדולים, פתרון לאנשים כלאה יכול להיות בצורה של אורות נמוכים יותר אשר יאפשרו להם להתגנב למטבח מבלי להפריע לשנת יתר בני הבית.

מעוניינים להתאים את המטבח שלכם ולאבזר אותו באופן הנוח והמתאים ביותר עבורכם?

הצוות המקצועי של תדמית מטבחים ידע להתאים את המטבח לבשלן ולאכלן להם הוא מיועד, אצלנו תמצאו את מיטב המומחים בתחום עיצוב המטבחים בצורה היעילה והפרקטית.

bottom of page